آموزش

کانتور چیست؟

کانتور چیست؟

سلام به دوستداران آرایش و زیبایی. به فروشگاه مادام شاپ خوش آمدید. در مطلب قبلی بنام کانسیلر چیست، موارد و نحوه استفاده از کانسیلر را به شما آموزش دادیم. در مطلب امروز می‌خواهیم کانتور صورت را به شما معرفی کنیم. در موضوع کانتور چیست؟ هر آنچه که راجب کانتور صورت و موارد استفاده از آن باید بدانید به شما خواهیم گفت. همچنین در ادامه چند تا از بهترین کانتورها را از بهترین برندها به شما معرفی می‌کنیم. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

کانتورینگ صورت چیست؟

اگرچه ممکن است در برخی از تصاویر شبیه به آن باشد، اما کانتورینگ استفاده از کانسیلرهای مختلف با رنگ پوست برای کشیدن الگوهای زیبا روی صورت شما نیست. کانتورینگ در واقع هنر استفاده از سایه های مختلف برای ایجاد توهم داشتن ویژگی های مشخص تر صورت است. اگرچه ممکن است به نظر برسد، کانتورینگ نباید چیزی باشد که از آن ترسید. بله، ویدیوها و تصاویر وبلاگ نویسان آرایش و افراد مشهور با صورت های کاملاً کانتور می تواند ترسناک به نظر برسد.
شما بصورت جادویی و بدون درد صورت خود را در عرض چند ثانیه حجاری کرده اید. اما مراقب باشید، اگر زیاده روی کنید، ممکن است با رگه های گل آلود و چهره ای کج شده باقی بمانید – ایده آل نیست. اما نگران نباشید، ما اینجا هستیم تا از بروز یک فاجعه کانتورینگ جلوگیری کنیم. متخصصان آرایش ما راهنمای کاملی را در مورد نحوه کانتور کردن صورت خود برای مبتدیان ابداع کرده اند. بنابراین به خواندن راهنمای گام به گام کانتورینگ ساده ما ادامه دهید.
از برس مناسب استفاده کنید: استفاده از ابزار مناسب اولین قدم ضروری در استفاده از هر محصول آرایشی است. یک برس صاف یا برس آرایش کوچک اندازه مناسبی برای این کار است. هر کاری که انجام می دهید، از برس های پودر یا رژگونه استفاده نکنید. آنها برای به دست آوردن دقت مورد نیاز شما بسیار بزرگ هستند – و می توانید مانند بریجت جونز هنگامی که او در تاکسی آرایش خود را انجام می داد، ظاهر شوید. قیافه خوبی نیست!
مطابقت رنگ: اطمینان از اینکه رنگ های صحیح را دریافت کرده اید بسیار مهم است. شما می‌توانید بهترین هنرمند کانتورینگ دقیق دنیا باشید، اما اگر سایه‌های آرایش با چهره شما مطابقت نداشته باشد، خنده‌دار به نظر می‌رسید. سایه هایی را انتخاب کنید که با رنگ طبیعی پوست شما هماهنگی داشته باشد تا ظاهری ظریف و زیبا و طبیعی داشته باشید. سایه کانتوری را انتخاب کنید که تقریباً دو درجه تیره تر از فونداسیون شما باشد و یک هایلایتر که دو درجه روشن تر است.
موقعیت یابی: هنگام کانتورینگ، مهم است که از ویژگی‌های خود پیروی کنید و چهره خود را ترسیم کنید، نه شخص دیگری. با شناسایی نواحی توخالی استخوان گونه و نقاط بلند صورت خود شروع کنید تا دقیقا بدانید سایه های تیره و روشن را در کجا اعمال کنید. نکته کلیدی این است که به یاد داشته باشید که سایه های روشن (هایلایت تر) چیزها را جلو می برد و به نوبه خود آنها را برجسته تر می کند، در حالی که سایه های تیره (پودرهای کانتور شما) آنها را عقب می اندازد. می‌توانید از این سایه‌ها برای جلب توجه ماهرانه به قسمت‌های خاصی از صورتتان، مانند چشم‌ها و استخوان‌های گونه‌تان، استفاده کنید و توجه را از قسمت‌های دیگر منحرف کنید. با انجام این کار در ابتدا، به شما کمک می کند تا دقیقاً در کجا باید کانتورینگ کنید!
کانتور گونه چیست

کانتور صورت

مرحله 1: استخوان های گونه خود را پیدا کنید پس از استفاده از کرم پودر، ابتدا باید محل قرار دادن سایه تیره خود را برای نمایاندن استخوان گونه خود بیابید. یک راه آسان برای انجام این کار این است که گونه های خود را بمکید تا شبیه اردک به نظر برسید. یا می توانید از انگشتان خود برای یافتن قسمت توخالی گونه های خود استفاده کنید.
انگشتان خود را در دو طرف صورت خود قرار دهید و فرورفتگی را در زیر استخوان گونه خود پیدا کنید. این جایی است که باید رنگدانه تیره تر خود را قرار دهید. سپس، با استفاده از برس خود، پودر تیره یا چوب کانتور را با استفاده از حرکات سریع به سمت جلو و عقب، داخل گودی گونه‌های خود قرار دهید. به یاد داشته باشید که کانتورینگ قرار است به تدریج ایجاد شود، بنابراین برای شروع مقدار کمی از آن را اعمال کنید. اگر احساس می‌کنید که به موارد بیشتری نیاز دارید، مقدار بیشتری اضافه کنید، اما خیلی لیبرال نباشید یا ممکن است مجبور شوید همه چیز را دوباره شروع کنید.
مرحله 2: ویژگی های خود را تعریف کنید با استفاده از پودر یا چوب کانتور تیره تر، خط موی خود را دنبال کنید و به سمت شقیقه ها پایین بیاورید. این یک اثر لاغری روی صورت شما خواهد داشت – به خصوص اگر پیشانی بزرگتری دارید مفید است. در مرحله بعد، برس خود را با دقت در دو طرف بینی خود بمالید، و مطمئن شوید که ضربه ها به خصوص در نوک بینی باریک تر هستند. اگر بینی کوتاهی دارید، حرکات را تا ابرو ادامه دهید تا بینی شما بلندتر و پهن تر به نظر برسد.
مرحله 3: فک خود را مشخص کنید داشتن خط فک مشخص می تواند به طور کامل چهره شما را تغییر دهد. برای اینکه این مرحله را درست انجام دهید، از برس یا چوب آرایش خود استفاده کنید تا فونداسیون کانتور خود را با دقت در طول فک و بالا هر دو طرف چانه خود اعمال کنید. سپس خطوط را به سمت پایین مخلوط کنید. اطمینان حاصل کنید که آن را زیر چانه و روی گردن خود مخلوط کرده اید تا به نظر نرسید که بند چانه رنگی به تن دارید.
مرحله 4: بیایید روشن شویم با استفاده از یک برس متفاوت (این بسیار مهم است، در غیر این صورت زیرسازی تیره و روشن خود را با هم مخلوط خواهید کرد)، هایلایتر خود را در بالای استخوان گونه و زیر چشمان خود گردگیری کنید. این گونه استخوان‌های گونه‌تان را جلو می‌آورد تا به نظر برسد که ساختار استخوانی شگفت‌انگیزی به شما داده شده است. همین کار را برای بینی خود انجام دهید، در مرکز پیشانی و وسط چانه، هایلایتر خود را در امتداد این نواحی بکشید. با این حال دیوانه نشو! همانطور که قبلاً گفتیم، همیشه می توانید موارد بیشتری را اضافه کنید.
مرحله 5: مخلوط کردن برای تکمیل کانتورینگ، از یک برس یا مخلوط کن زیبایی استفاده کنید تا خطوط کانتور خود را به سمت بیرون بکشید تا لبه ها نرم شوند. با حرکات دایره‌ای کوچک ضربه بزنید (از انجام هر گونه حرکت کشیدن خودداری کنید) تا سایه‌های کانتورینگ را با فونداسیون پایه خود ترکیب کنید. این کمک می‌کند پوشش کاملی داشته باشید که طبیعی به نظر برسد. برای قسمت‌های باریک‌تر مانند کناره‌های بینی، از انگشتان خود استفاده کنید تا نوک برس یا مخلوط‌کن زیبایی را به هم فشار دهید تا به اندازه کافی کوچک باشد تا روی این نواحی کار کنید. این مرحله مسلماً مهمترین بخش فرآیند کانتورینگ است. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد هنگام کانتور کردن مرتکب می شوند این است که به درستی ترکیب نمی شوند. اگر خطوط کانتورینگ خود را کاملاً نرم نکنید، با خطوط خشن باقی خواهید ماند. تبریک می گویم! شما اکنون راهنمای ما را برای کانتور کردن صورت خود کامل کرده اید. پاداش شما گونه های شگفت انگیزی است که حتی آنجلینا جولی هم به آن حسادت می کند. اکنون که کانتورینگ را برای مبتدیان انجام داده اید، با راهنمای مفید ما نحوه اعمال فونداسیون را بیاموزید.
کانتور لب چیست

کانتور و کانسیلر

شاید گیج شده باشید که کانسیلر بسیار شبیه به کانتور عمل می‌کند. اما کانتور و کانسیلر با هم تفاوت دارند. در این قسمت تفاوت‌های کانتور و کانسیلر را برای شما بازگو خواهیم کرد. در قسمت قبل با کانسیلر آشنا شدید پس ابتدا یک توضیح کوتاه در مورد کانتور به شما خواهیم گفت. رنگ کانتور باید همانند رنگ کرم پودر انتخاب شود. شما با استفاده از کانتور می‌توانید گونه‌های خود را برجسته کنید و یا بینی خود را کوچک کنید. بطور کلی کانتور باعث ایجاد خطای دید در صورت می‌شود. پس با تفاوت کانسیلر و کانتور آشنا شدید. کانسیلر برای پوشش بیشتر و کانتور برای تغییر ساختار صورت به کار می‌رود.

کانتور وت اند وایلد

برند وت اند وایلد یک برند آمریکایی محبوب است که کار خود را در سال 1979 از شهر نیویرک آغاز کرده است. اولین محصولات تولیدی توسط شرکت وت اند وایلد لاک و رژ لب بودند. البته بهتر است این را هم بدانید که دلیل محبوبیت و شهرت برند وت اند وایلد لاک مشکی است. وت اند وایلد اولین شرکت آرایشی بود که لاک با رنگ مشکی را به دنیا معرفی کرد. تمامی محصولات برند وت اند وایلد دارای نماد cruelty free می‌باشند. به این معنی که هیچ تست حیوانی در این شرکت انجام نمی‌شود. ما در مادام شاپ برای شما این شرایط را فراهم کرده‌ایم که به بهترین محصولات وت اند وایلد به راحتی در ایران دسترسی داشه باشید.

بافت نرم کانتورهای وت اند وایلد ظاهری یکدست به صورت شما می‌بخشد. ماندگاری آن بسیار بالا است و شما می‌توانید بدون نگرانی برای یک مهمانی از آن استفاده کنید. آسیبی به پوست شما وارد نمی‌کند و برای انواع پوست مناسب است. کانتور وت اند وایلد دارای دو رنگ تیره و روشن می‌باشد. شما از رنگ تیره آن می‌توانید برای زاویه دار کردن فک و گونه خود استفاده کنید. از رنگ روشن آن هم می‌توانید به عنوان هایلایتر استفاده کنید. نکته جالب این است که رنگ روشن این کانتور به عنوان کانسیلر نیز استفاده می‌شود.

کانتور استیکی

شما با استفاده کانتور استیکی وت اند وایلد می‌توانید زاویه‌ برای صورت خود بسیازید. کانتور کردن برای صورت‌های براق و چرب بسیار مناسب است زیرا که باعث می‌شود آرایشی مات و مخملی داشته باشید. همچنین شما می‌توانید به وسیله کانتور نواقص صورت خود را به خوبی پوشش دهید. کانتورهای انواع مختلفی دارند اما بهترین و ساده‌ترین نوع کانتوری که می‌توانید استفاده کنید، همین کانتور استیکی است. در کل از کانتور برای برجسته کردن نشان دادن نقاط قوت و زیبایی و پوشاندن عیوب و نواقص صورت استفاده می‌شود. البته یکی از بهترین کانتورهایی که می‌توانید این کارها را به خوبی با آن انجام دهید همین کانتور استیکی وت اند وایلد است. کانتور استیکی دارای اپلیکاتور است و حالت مایع دارد و استفاده از آن بسیار آسان و است بدون براش می‌توانید از آن استفاده کنید.

معنی کانتور چیست

کانتور پودری وت اند وایلد

کانتور پودری وت اند وایلد، یک پالت کانتور پودری است که از رنگ‌هایی با تناژ گرم تشکیل شده است. پالت مگا گلو وت اند وایلد با ایجاد یک پوشش مات و مخملی در کنار بافتی سبک و نرم آرایش را براق و چرب نمی‌کند و آرایش شما را شاداب و زیبا نگه می‌دارد. شما از هر دو رنگ این کانتور می‌توانید استفاده کنید. یعنی از رنگ تیره آن برای کانتور و از رنگ کم رنگ‌تر به عنوان یک هایلایتر استفاده کنید. رنگ دانه‌های استفاده شده در این محصول بسیار غنی بوده و رنگی قوی و طبیعی را روی صورت شما ایجاد خواهند کرد.

رنگ‌های این کانتور به راحتی ترکیب می‌شوند و پوشیی زیبا و یکدست را روی صورت شما ایجاد خواهند کرد. ماندگاری این کانتور پودری بالا است و شما می‌توانید بع راحتی و بدون نگرانی در مهمانی‌های خود از این کانتور پودری وت اند وایلد استفاده کنید. حجم آن هم 12 گرم است و بدلیل رنگدانه‌های عالی که دارد برای مدت زمان طولانی می‌تواند براش شما پاسخگو باشد.

کانتور چیست و چه کاربردی دارد

سخن نهایی کانتور چیست؟

هدف ما همیشه این بوده است که شما همراهان گرامی مادام شاپ زیباتر و جذاب‌تر به نظر برسید. استفاده از این محصولات هم باعث زیباتر شدن و جذاب‌تر شدن آرایش شما می‌شود. امیدوار هستیم با استفاده از کانتورهای برند معروف وت اند وایلد، به نتیجه دلخواه خود برسید و آرایشی زیبا و بدون نقص را تجربه کنید. اگر در مورد محصولات معرفی شده و یا سایر محصولات موجود در فروشگاه مادام شاپ نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید، پیج اینستاگرام مادام شاپ را دنبال کنید. شعار ما را هم که مطمئن هستم از یاد نبرده‌اید، سلامتی و زیبایی شما در اولیت مادام شاپ قرار دارد.

کانتور و هایلایتر چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *