سوالات متداول:

۱) نحوه ثبت نام در سایت مادام شاپ چگونه است؟
ابتدا وارد بخش کاربری شده و بر روی ایجاد حساب کاربری کلیک کنید. در این قسمت شماره موبایل خود را وارد کرده، رمز دلخواهتان را وارد کرده و بر روی گزینه‌ی عضویت کلیک کنید.

۲) آیا برای خرید از مادام شاپ، حتما باید در سایت عضو باشم؟
بله، برای ثبت سفارش لازم است بر روی سایت، یک حساب کاربری ایجاد کرده و سپس خرید خود را انجام دهید. ایجاد حساب کاربری بر روی سایت مادام شاپ بسیار ساده می ‌باشد و در صورت بروز مشکل یا درخواست راهنمایی می‌توانید از طریق واتساپ با تیم پشتیبانی در تماس باشید.

۳) سفارش من چند روزه به دستم می رسد؟
سفارش‌ها هر روز هفته، در روز کاری بعد از ثبت سفارش و تنها از طریق پست پیشتاز ارسال می‌شوند. زمان رسیدن سفارش به دست شما، طبق سیستم کاری سازمان پست، بستگی به پست مقصد و پروسه‌ی ارسال سازمان پست دارد. اما طبق اعلام‌سازمان پست، بطور معمول ۲ تا ۴ روز کاری پس از ارسال بسته‌ها تحویل داده خواهند شد.

۴) هزینه‌ی ارسال به چه صورت محاسبه می‌شود؟
در حال حاضر هزینه‌ی ارسال برای سفارش‌های بالای ۴۵۰٫۰۰۰ تومان‌رایگان بوده و برای سفارش‌های کمتر از ۴۵۰٫۰۰۰ تومان، هزینه‌ی ارسال ۱۵٫۰۰۰ تومان می‌باشد.

۵) چگونه می‌توانم سفارشم را پیگیری کنم؟
بعد از ثبت سفارش و در بازه‌ی یک تا دو‌ روز کاری بعد ار نهایی شدن‌سفارش و تحویل آن به اداره‌ی پست، کد رهگیری از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد و‌شما می‌توانیپ از طریق سامانه‌ی رهگیری مرسولات پستی از آخرین وضعیت بسته‌ی خود را پیگیری کنید.

۶) آیا ممکن است پرداخت اینترنتی ناموفق باشد ولی مبلغ از حساب من کسر شود؟
بله، ممکن است در هنگام پرداخت، شبکه بانکی قطع شده و پرداخت ناموفق باشد. اما جای نگرانی نبوده چون در بیشتر مواقع در چنبن شرایطی پول شما در حساب‏‌های میانی بانکی بوده و خود بانک مغایرت‏‌ها را رفع نموده و مبلغ را به صورت خودکار به حساب شما برگشت می‌‏دهد.