معرفی محصولات

روغن نارگیل | خواص روغن نارگیل برای پوست و مو

روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از روغن‌های خوشبو است که در زندگی روزمره به دلایل مختلفی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. یکی از کاربردهای گسترده این روغن در عرصه مراقبت پوست و مو می‌باشد. امروز در سایت مادام شاپ با شما هستیم تا تاثیر روغن آرگان را بر روی پوست و مو بررسی کنیم. همچنین چند برند معروف روغن نارگیل خالص را که در فروشگاه مادام شاپ موجود می‌باشند را به شما معرفی خواهیم کرد.

روغن نارگیل

روغن نارگیل (یا کره نارگیل) روغنی خوراکی است که از فتیله، گوشت و شیر میوه نخل نارگیل به دست می‌آید. روغن نارگیل یک چربی جامد سفید رنگ است که در دمای اتاق گرمتر حدود 25 درجه سانتیگراد (78 درجه فارنهایت) ذوب می‌شود، در آب و هوای گرم در ماه های تابستان این روغن مایع شفاف و رقیق است. گونه‌های تصفیه نشده عطر نارگیل مشخصی دارند. از آن به عنوان روغن غذایی و در کاربردهای صنعتی برای تولید مواد آرایشی و شوینده استفاده می‌شود.

فراتر از پخت و پز، روغن نارگیل واقعاً به عنوان یک محصول زیبایی می‌درخشد. می‌توانید آن را روی مو‌های خود به عنوان ماسک زیر دوش برای افزایش رطوبت استفاده کنید، یا کمی روی مو‌های خشک صاف کنید تا موخوره را از بین ببرید. برای پوست، روغن نارگیل را می‌توان به عنوان مومیایی‌کننده لب یا مرطوب‌کننده بدن استفاده کرد. روغن نارگیل فرابکر بهترین گزینه زمانی است که از آن برای بدن یا مو‌های خود استفاده می‌کنید.

خرید روغن نارگیل

خواص روغن نارگیل برای پوست و مو

روغن نارگیل دارای کاربردها و خواص زیادی می‌باشد. در زیر خواص روغن نارگیل برای پوست و مو به صورت جداگانه بررسی شده است، با ما همراه باشید تا با شگفتی‌های این روغن بیشتر آشنا شوید.

روغن نارگیل برای پوست

آیا روغن نارگیل برای پوست شما مفید است؟ روغن نارگیل نوعی چربی است که به دلیل خواص سلامتی آن مورد توجه قرار گرفته است. از کاهش سطح کلسترول LDL تا بهبود عملکرد مغز در بیماران آلزایمر، روغن نارگیل با بسیاری از فواید سلامتی مرتبط است. در واقع، چندین مطالعه نشان داده‌اند که ممکن است فوایدی برای سلامت پوست نیز داشته باشد. روغن نارگیل سرشار از اسید‌های چرب با زنجیره متوسط ​​است که نوعی چربی اشباع شده است. در واقع، این اسید‌های چرب با زنجیره متوسط ​​حدود 65 درصد از ترکیب کل آن را تشکیل می‌دهند.

می‌تواند میکروارگانیسم‌های مضر را از بین ببرد اسید‌های چرب با زنجیره متوسط ​​موجود در روغن نارگیل دارای خواص ضد میکروبی هستند که می‌توانند به محافظت در برابر میکروارگانیسم‌های مضر کمک کنند. این امر به ویژه برای سلامت پوست مهم است، زیرا بسیاری از انواع عفونت‌های پوستی، از جمله آکنه، سلولیت، فولیکولیت و پای ورزشکار، توسط باکتری‌ها یا قارچ‌ها ایجاد می‌شوند. استفاده مستقیم از روغن نارگیل روی پوست ممکن است از رشد این میکروارگانیسم‌ها جلوگیری کند. این به دلیل محتوای اسید لوریک آن است که تقریبا 50 درصد از اسید‌های چرب موجود در روغن نارگیل را تشکیل می‌دهد و می‌تواند با میکروارگانیسم‌های مضر مبارزه کند.

روغن نارگیل می‌تواند التهاب را کاهش دهد التهاب مزمن جزء اصلی بسیاری از انواع مختلف اختلالات پوستی، از جمله پسوریازیس، درماتیت تماسی و اگزما است. جالب اینجاست که روغن نارگیل دارای خواص ضد التهابی است. در یک مطالعه، محققان روغن نارگیل بکر را روی گوش‌های ملتهب موش‌ها استفاده کردند. روغن نارگیل نه تنها اثر ضد التهابی دارد، بلکه درد را نیز تسکین می‌دهد. علاوه بر این، روغن نارگیل ممکن است با بهبود وضعیت آنتی اکسیدانی التهاب را کاهش دهد.

روغن نارگیل ممکن است به درمان آکنه کمک کند در حالی که برخی فکر می‌کنند روغن نارگیل منافذ را می‌بندد، تحقیقات قابل توجهی نشان می‌دهد که در واقع ممکن است به درمان آکنه کمک کند. آکنه یک بیماری التهابی است و بسیاری از دارو‌های مورد استفاده برای درمان آن با هدف قرار دادن و کاهش التهاب عمل می‌کنند. از آنجایی که روغن نارگیل و اجزای آن ممکن است به کاهش التهاب در بدن کمک کند، ممکن است به درمان آکنه نیز کمک کند. علاوه بر این، خواص ضد باکتریایی اسید‌های چرب با زنجیره متوسط ​​در روغن نارگیل نیز می‌تواند به کاهش آکنه کمک کند.

روغن نارگیل برای پوست

روغن نارگیل می‌تواند پوست خشک را مرطوب کند استفاده از روغن نارگیل بر روی پوست علاوه بر اثرات آن بر آکنه و التهاب، می‌تواند به هیدراته نگه داشتن پوست نیز کمک کند. یک مطالعه در بیماران با پوست خفیف تا متوسط ​​خشک، اثرات روغن نارگیل را با روغن معدنی مقایسه کرد، نوعی روغن ساخته شده از نفت که اغلب برای درمان پوست خشک استفاده می‌شود. این مطالعه دو هفته‌ای نشان داد که روغن نارگیل به طور قابل توجهی آبرسانی پوست را بهبود می‌بخشد و به اندازه روغن معدنی موثر است. همچنین نشان داده شده است که به درمان اگزما، یک بیماری پوستی که با بثورات پوسته پوسته و خارش دار مشخص می‌شود، کمک می‌کند. یک مطالعه با مقایسه اثرات روغن زیتون و روغن نارگیل در 52 بزرگسال مبتلا به اگزما نشان داد که استفاده از روغن نارگیل علاوه بر کمک به درمان اگزما به کاهش خشکی کمک می‌کند. مطالعه دیگری نتایج مشابهی را نشان داد و نشان داد که روغن نارگیل منجر به کاهش 68 درصدی در شدت اگزما می‌شود و به طور قابل‌توجهی موثرتر از روغن معدنی در درمان اگزما است.

روغن نارگیل برای مو

مردم از آن برای انواع کار‌ها، از پخت و پز و تمیز کردن گرفته تا مرطوب کردن پوست و پاک کردن آرایش استفاده می‌کنند. برخی دیگر اغلب از روغن نارگیل برای کمک به بهبود سلامت و وضعیت مو‌های خود استفاده می‌کنند. این مقاله به بررسی مزایا و معایب استفاده از روغن نارگیل برای مو‌های شما می‌پردازد. روش‌های نظافت روزانه می‌تواند به مو‌های شما آسیب برساند روش‌های نظافت روزانه مانند شستن، برس زدن و حالت دادن می‌تواند به مو‌های شما آسیب برساند و مو‌های شما را وز، شکسته و خشک به نظر برساند. برای درک بهتر اینکه چرا این اتفاق می‌افتد، باید در مورد ساختار مو‌های خود بیشتر بدانید. مو‌های شما از سه لایه تشکیل شده است: مدولا. این بخش نرم و مرکزی ساقه مو است. جالب توجه است که مو‌های ضخیم حاوی مقادیر زیادی مدولا هستند، در حالی که مو‌های نازک تقریباً هیچ مدولا ندارند. قشر، این ضخیم‌ترین لایه مو‌های شماست. حاوی مقدار زیادی پروتئین فیبری و رنگدانه‌ای است که به مو‌های شما رنگ می‌دهد. کوتیکول. کوتیکول لایه بیرونی سخت و محافظ مو‌های شما است. شستن، حالت دادن و رنگ کردن مو می‌تواند به کوتیکول آسیب رسانده و باعث می‌شود که نتواند از قسمت‌های مرکزی ساقه مو محافظت کند.

روغن نارگیل اغلب گفته می‌شود که بهترین روغن برای استفاده روی مو‌هایتان برای کاهش ریزش پروتئین و حفظ سلامت آن‌ها است. یک مطالعه قدیمی که در سال 2003 منتشر شد، اثرات استفاده از روغن نارگیل، آفتابگردان، یا روغن معدنی را بر روی مو‌ها قبل یا بعد از شستشو بررسی کرد. محققان برای اینکه ببینند کدام روغن برای محافظت از سلامت مو بهترین است، میزان پروتئین از دست رفته مو پس از هر یک از این درمان‌ها را اندازه‌گیری کردند. آن‌ها دریافتند که روغن نارگیل در جلوگیری از ریزش پروتئین بهتر از روغن‌های معدنی و آفتابگردان است که قبل یا بعد از شستن مو‌ها استفاده می‌شود. در واقع، روغن نارگیل در تمام مطالعات آن‌ها برتری داشت و ریزش پروتئین را در مو‌های سالم، سفید، تحت درمان شیمیایی و در معرض اشعه ماوراء بنفش کاهش داد. از سوی دیگر، هر دو روغن معدنی و آفتابگردان این اثر را نداشتند و در کاهش ریزش پروتئین مو موثر نبودند. تصور می‌شود که ساختار شیمیایی روغن نارگیل پشت توانایی برتر آن در محافظت از مو است. روغن نارگیل عمدتاً از یک اسید چرب با زنجیره متوسط ​​به نام اسید لوریک تشکیل شده است. این به روغن نارگیل ساختاری طولانی و صاف می‌دهد که به راحتی در عمق ساقه مو جذب می‌شود.

روغن نارگیل برای مو

چند راه وجود دارد که می‌توانید روغن را به مو‌های خود بمالید تا از آسیب محافظت کنید. اول اینکه، مالیدن روغن به مو‌هایتان قبل از شستن می‌تواند به کاهش میزان آسیبی که در حین شستن و خیس بودن مو وارد می‌کند کمک کند. جالب اینجاست که مو‌ها زمانی که خیس هستند بیشتر در معرض آسیب هستند. این به دلیل تغییرات ساختاری ظریفی است که هنگام جذب آب رخ می‌دهد. هنگامی که مو‌های خود را خیس می‌کنید، قشر ضخیم و مرکزی آب را خیس می‌کند و متورم می‌شود و باعث تغییر ساختاری در کوتیکول می‌شود. کوتیکول مو در واقع از فلس‌های مسطح و همپوشانی تشکیل شده است که به انتهای ریشه مو متصل شده و به سمت نوک مو می‌رود. هنگامی که قشر مو‌های شما آب را جذب می‌کند و متورم می‌شود، این پوسته‌ها به سمت بیرون رانده می‌شوند تا به سمت بالا بچسبند. این باعث می‌شود مو‌های خیس به‌خصوص هنگام برس زدن یا حالت دادن به مو‌های خیس آسیب‌دیده‌تر شوند. مالیدن روغن به مو‌هایتان قبل از شستن مو‌ها می‌تواند میزان جذب آب توسط ساقه مو و میزان چسبندگی پوسته‌های کوتیکول را کاهش دهد. این باعث می‌شود در هنگام خیس بودن کمتر آسیب ببیند. دوم اینکه بعد از شستن مو‌های خود را با روغن بپوشانید به نرم و لطیف شدن آن کمک می‌کند. این مقدار اصطکاک ناشی از حالت دادن را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود مو‌های شما کمتر دچار گیرکردن و شکستن شوند.

روغن نارگیل می‌تواند به رشد مو‌های شما کمک کند بسیاری از افراد تمایل دارند مو‌های بلند، درخشان و براق داشته باشند. با این حال، ساییدگی و ساییدگی روزانه مو‌های شما ناشی از حالت دادن، آراستگی، آب و هوا و آلاینده‌ها می‌تواند به آن آسیب برساند. این می‌تواند رشد مو‌های بلندتر را دشوار کند، زیرا مو‌های شما هر چه طولانی‌تر شود، فرسوده‌تر و خسته‌تر می‌شوند. روغن نارگیل می‌تواند به شما کمک کند تا مو‌های خود را بلندتر کنید: مو‌های شما را مرطوب می‌کند و شکستگی را کاهش می‌دهد از مو‌های شما در برابر ریزش پروتئین و آسیب هنگام خیس شدن محافظت می‌کند محافظت از مو‌های شما در برابر آسیب‌های محیطی مانند باد، آفتاب و دود برای استفاده حداکثری از روغن نارگیل، احتمالاً باید آن را به بخشی منظم از رژیم زیبایی خود تبدیل کنید.

خرید روغن نارگیل

نحوه استفاده از روغن نارگیل برای مو‌های زیبا در اینجا چند راه برای استفاده از روغن نارگیل برای کمک به بهبود سلامت مو‌های شما آورده شده است. به عنوان حالت‌دهنده. مو‌های خود را به طور معمول شامپو بزنید و سپس روغن نارگیل را از قسمت میانی تا انتهای مو‌های خود شانه کنید. به عنوان گیره گیر بعد از شستشو. پس از شامپو کردن و حالت دادن به مو‌هایتان، کمی روغن نارگیل را روی مو‌های خود بمالید تا در حین برس زدن مو‌هایتان از آن محافظت کند. به عنوان ماسک مو. روغن نارگیل را روی مو‌های خود بمالید و اجازه دهید چند ساعت (یا حتی یک شب) قبل از شستشو بماند. به عنوان محافظ مو قبل از شستشو قبل از شستن مو‌ها، روغن نارگیل را روی مو‌های خود بمالید. به عنوان درمان پوست سر قبل از خواب، مقدار کمی روغن نارگیل را روی پوست سر خود ماساژ دهید. بگذارید یک شب بماند و صبح آن را با شامپو بشویید. این تکنیک‌ها را می‌توان به طور منظم یا هر چند وقت یکبار (بسته به نوع موی شما) مورد استفاده قرار داد تا مو‌هایی زیبا، سالم و درخشان به شما بدهد. مقدار روغن نارگیل مورد نیاز شما به طول و نوع مو‌های شما بستگی دارد. اکثر مردم فقط به اندازه‌ای استفاده می‌کنند که قسمت میانی تا انتهای مو‌هایشان را بپوشاند تا مو‌هایشان چرب نشود. بهترین روش این است که با کمترین مقداری که فکر می‌کنید نیاز دارید شروع کنید و از آنجا به تدریج افزایش دهید. اگر مو‌های کوتاه یا بسیار ظریفی دارید، ممکن است به یک قاشق چایخوری نیاز داشته باشید. با این حال، افرادی که مو‌های بلند و ضخیم دارند ممکن است بخواهند تا دو قاشق غذاخوری از آن استفاده کنند. همچنین انواع مختلفی از روغن نارگیل برای انتخاب وجود دارد. برخی از افراد ترجیح می‌دهند روغن نارگیل بکر (تصفیه نشده) را انتخاب کنند، زیرا از آن در رژیم غذایی خود نیز استفاده می‌کنند. با این حال، هیچ مطالعه خاصی در مورد اینکه آیا یک نوع روغن نارگیل برای مو‌های شما بهتر از دیگری است یا خیر، وجود ندارد. علاوه بر این، روغن نارگیل تصفیه نشده و تصفیه شده دارای خواص مرطوب کنندگی یکسانی هستند.

خرید روغن نارگیل

در فروشگاه مادام شاپ چند نوع روغن نارگیل با کیفیت عالی و قیمت متفاوت وجود دارد. شما با مطالعه خواص و ویژگی‌های هر یک می‌توانید آن‌ها را با بهترین قیمت در فروشگاه مادام شاپ تهیه فرمایید.

روغن نارگیل اینکتو

روغن نارگیل موجود در این محصول، از بهترین مناطق تاهیتی بدست آمده است. روغن نارگیل اینکتو، سرشار از ویتامین E است، ماده‌ای كه برای حفظ سلامت روزانه موهای شما بسیار ضروری است. همچنین دارای لوریك اسید فراوان و از پروتئین است. مهمترین نکته برای کسانی که دنبال روغنی طبیعی براس استفاده هستند، این است که این محصول فاقد الکل و پارابن، سولفات، گلوتن و الکل خشک است. شما هم‌اکنون در روشگاه مادام شاپ می‌توانید روغن نارگیل اینکتو حجم 100 میل را با بهترین قیمت و کیفیت خریداری نمایید.

روغن نارگیل اینکتو

روغن نارگیل هاسک

یک روغن مغذی و جاذب که، درخشندگی و زیبایی را بدون احساس چربی در موهای شما ایجاد می‌کند. این محصول، موها را تقویت می‌کند، و باعث افزایش رشد موها می‌شود. با رایحه دلپذیر نارگیل، علاوه بر اینکه موهایی جذاب و درخشان خواهید داشت، بلکه بوی فوق‌العاده ای نیز به موهای شما می‌بخشد. روغن نارگیل موجود در این محصول، از مناطق بومی تاهیتی بدست آمده است. به‌دلیل خاصیت آبرسانی و نرم کنندگی، برای تعذیه و مرطوب کنندگی موها بسیار مناسب به شمار می‌آید. همچنین باعث قوی شدن موها و انعطاف پذیری بیشتر آنها می‌شود. اگر دچار شوره و یا موخوره شده‌اید، به راحتی این مشکلات را می‌توانید با این روغن حل کنید.

البته یک نکته بسیار مهم، اگر دچار زحم در سر خود شده‌اید، یا ناهمواری‌های در پوست سر خود احساس می‌کنید، اصلا نگران نباشید، این محصول فوق‌العاده این مشکل شما را نیز به خوبی حل خواهد کرد. روغن نارگیل هاسک 18 میل را با کیفیت و قیمت عالی در فروشگاه مادام شاپ تهیه کنید.

روغن نارگیل هاسک

روغن نارگیل ogx

روغن نارگیل موجود در این محصول، از بهترین مناطق تاهیتی بدست آمده است. روغن نارگیل او جی ایکس، سرشار از ویتامین E است، ماده‌ای كه برای حفظ سلامت روزانه موهای شما بسیار ضروری است. همچنین دارای لوریك اسید فراوان و از پروتئین است. مهمترین نکته برای کسانی که دنبال روغنی طبیعی براس استفاده هستند، این است که این محصول فاقد الکل و پارابن، سولفات، گلوتن و الکل خشک است. روغن نارگیل ogx مدل 100 میل اصل را در مادام شاپ با بهترین قیمت و کیفیت تهیه کنید.

روغن نارگیل ogx

همراهان سایت مادام شاپ امیدوارم نهایت استفاده را از این مقاله برده باشید و با استفاده از آن بتوانید محصول مورد نظر خود را به خوبی پیدا کنید. اگر در مورد محصولات مادام شاپ، نیاز به مشاوره دارید، پیج اینستاگرامی مادام شاپ را دنبال کنید. شعار ما را که فراموش نکرده‌اید، زیبایی و سلامت شما در اولویت اول ما قرار دارد.

مادام شاپ

سوالات متداول روغن نارگیل

  • روغن نارگیل چیست؟
    وغن نارگیل (یا کره نارگیل) روغنی خوراکی است که از فتیله، گوشت و شیر میوه نخل نارگیل به دست می‌آید.
  •  خواص روغن نارگیل برای مو چیست؟
    روغن نارگیل اغلب گفته می‌شود که بهترین روغن برای استفاده روی مو‌هایتان برای کاهش ریزش پروتئین و حفظ سلامت آن‌ها است.
  • روغن نارگیل اصل را از کجا بخریم؟
    شما می‌توانید بهترین روغن نارگیل‌های اورجینال را از فروشگاه مادام شاپ تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *